Logo SLovácký Sklípek

Naši Dodavatelé

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka (Petrov – Plže), které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařů a vinařských rodin z Petrova a okolí.

Vinařství Štěpán Maňák

Rodinné vinařství ze Žádovic poblíž Kyjova, hospodaří na devatenácti hektarech vinic ve třech vinařských tratích, s velmi příznivou polohou.

Vinařství Dvořáček LTM

Je malou rodinnou firmou z Mikulčic, zabývající se pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína již několik desetiletí. Od roku 1988 získalo toto vinařství více než tři desítky zlatých medailí a diplomů na oblastních výstavách.

Vinařství Čech

Rodinné vinařství z Tvrdonic, které vzniklo r. 2010 jako pokračovatel velmi úspěšné vinařské firmy ČEBAV.

Vinařství Bučkovi

Rodinné vinařství, které dělá vína poctivě. Malé rodinné vinařství obhospodařuje 6 ha vinice v integrované produkci.

Vinařství J. Stávek

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované v němčičském VINAŘSKÉM DVOŘE, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929.

Rodinné vinařství Brázdová

Rodinné vinařství Brázdová má sklepní hospodářství a vinohrady v katastru obce Sudoměřice nad Moravou, v podhůří Bílých Karpat.

Vinařství Tomanovský – Petrov – Plže

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařů a vinařských rodin z Petrova a okolí. Vinařství obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic v oblasti Bílých Karpat.

Roční produkce v řádu několika tisíc lahví je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat jako jsou Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Frankovka a další.

Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických a podpůrných prostředků při fermentaci a zrání vína.

Hlavním degustačním prostorem vinařství jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, pro českého diváka známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.

Vinařství Štěpán Maňák – Žádovice

Rodinné vinařství ze Žádovic poblíž Kyjova, hospodaří na devatenácti hektarech vinic ve třech vinařských tratích, s velmi příznivou polohou. Vinice jsou ošetřovány v systému integrované produkce. O vinařství rodiny Maňákových nejlépe vypovídá fakt, že měli první v republice certifikovaný systém HACCP v tomto oboru. Vinařství používá nejmodernější dostupné technologie, vlastní přes 60 barrikových sudů a každý rok 1/3 obnovuje, v těchto sudech zrají bílá i červená vína a dokonce i vína slámová. Tel Aviv – Sauvignon 2009 slámové víno se s Velkou zlatou medailí stalo absolutním mezinárodním šampionem letošní poslední všeobecné soutěže pod patronací O.I.V

Vinařství Dvořáček – Mikulčice

Je malou rodinnou firmou, zabývajícím se pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína několik desetiletí.Od roku 1988 získalo toto vinařství více než tři desítky zlatých medailí a diplomů na oblastních výstavách. Vinařství ročně produkuje cca 15.000 až 20.000 lahví, většinou suchých vín s přívlastkem, vyrábí také vína ledová a barriková. V roce 2005 se stalo druhým českým výrobcem košer vína, které zde na Moravě bylo vyráběno pod dozorem rabína Židovské obce Brno Rabbi Mosche Chaim Kollera znovu po více než 60 letech. Jedná se o vůbec první výrobu KOSHER vín v nežidovském prostředí.

Vinařství Čech – Tvrdonice

Rodinné vinařství, které vzniklo r. 2010 jako pokračovatel velmi úspěšné vinařské firmy ČEBAV. Přestože značka existuje teprve pár let, stihla získat mnoho cen a diplomů. Např. ve světové soutěži v TERRAVINO 2011 v Izraeli získalo ledové víno SAUVIGNON 2010 absolutní vítězství, titul mezinárodního šampiona soutěže, národního šampiona a šampiona kategorie. Tzv. velkou zlatou medaili a titul šampiona v kategorii růžových vín získalo i rosé CABERNET SAUVIGNON 2010. Poslední víno z kolekce, SAUVIGNON, pozdní sběr, 2010, polosuché získalo stříbrnou medaili.

Rodinné vinařství Brázdová

Rodinné vinařství Brázdová má sklepní hospodářství a vinohrady v katastru obce Sudoměřice nad Moravou, v podhůří Bílých Karpat. Vinařství obhospodařuje 3,5ha vlastních vinic v Sudoměřicích nad Moravou, a to ve dvou jižních svazích viniční tratě Vápenky a Staré hory. Půda je kamenito-jílovitá, proto jsou zde vína více minerální, plná a extraktivní. Vinařství má vysázené odrůdy: Sylvánské zelené, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Rýnský ryzlink, Merlot, Frankovka a nově jsou vysázené odrůdy Tramín, Pálava a Johanniter.

Vinařství Bučkovi

Rodinné vinařství, které dělá vína poctivě. Malé rodinné vinařství obhospodařuje 6 ha vinice v integrované produkci. Ročně vyprodukuje 30 000 lahví. Vinařství se nachází v oblasti jižní Moravy, v podhůří Bílých Karpat. Pomocí moderních technologií zpracovává hrozny vlastní produkce a částečně i sousedů vinohradníků. Vinař zde uplatňuje zkušenosti nabyté z prestižního vinařství Lichtensteinů v Rakousku

VÍNO J. STÁVEK

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované v němčičském VINAŘSKÉM DVOŘE, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Specializuje se na fortifikovaná, růžová a cuvée vína.

Dekorativní obrázek vína

DALŠÍ VINAŘSTVÍ

Mezi další vinařství patří například Tradiční vinaři, Vinařství Vajbar, nebo Vinařství Košut z Moravské Nové Vsi.